Neohodnoceno

Champagne Michel Gonet LES 3 TERROIRS 2019 Extra Brut

Champagne Michel GONET Les 3 Terroirs od tradičního, rodinného vinařství "Michel Gonet at Fils" z vinařského městečka Avize (FRA).

Skladem (>10 ks)
Kód: 305
1 297 Kč –28 % 932 Kč
Kategorie: CHAMPAGNE
Hmotnost: 2 kg
mg les 3 terroirs 2013 1859544
Akce Novinka
1 297 Kč –28 %

Champagne Michel GONET Les 3 Terroirs 2019 Extra Brut Blanc de Blancs

Vinifikace:
- ruční sklizeň, fermentace při nízké teplotě (12-13 ° C) v nerezových tancích, malolaktické kvašení prováděné na tomto víně, použití vybraných kvasinek, druhá průchod do chladu a filtrace přes křemelinový filtr. Stárnutí v termoregulačních kádích z nerezové oceli po dobu 4 let v našich sklepech, druhá fermentace v láhvích, použity tradiční korkové zátky.  
Gurmánské a minerální šampaňské s tóny briošky a mandlí.

Vzhled:
Zlatá barva, průzračná, zlaté odlesky. Bledě zlatá barva, se stříbřitými nuancemi, průzračná a brilantní, bubliny jsou jemné a tvoří jemnou šňůru.

Vůně:
Komplexní, elegantní, jemné vůně bílých květů, jemné vůně citrusů, vůně jemného peckového ovoce, vůně bílého ovoce, vůně jemného opékaného mandle, vůně jemného toastu, vůně brioche, vůně jemné vůně kamenů, vůně křídy, vůně minerálů, vůně jemného másla.

Chuť:
Komplexní, velkorysé, hedvábné, jemné citrusové tóny, minerální tóny, vláčné, minerální, strukturované tělo, dobrá intenzita, dlouhá výdrž, tóny másla.
 
Cukernatost: Extra-Brut 5 g / L. 

Párování: 
Jako aperitiv, ryby, grilovaná červená masa, bílá masa v omáčce, sushi.

Teplota podávání:
8 ° - 12 °

Potenciál stárnutí:
Od roku 2020 do roku 2025

Alergeny:
Nebyly identifikovány žádné alergeny.
 
Země původu: Francie          
Oblast:  Champagne
Vinice: Mesnil sur Oger, Vindey & Montgueux 

Šampaňské označení: Cuvée Les 3 Terroirs, bílá barva

Odrůda hroznů: Chardonnay: 100%
- Chardonnay Terroirs: 1/3 hroznů pochází z Le Mesnil-sur-Oger Grand Cru, 1/3 hroznů pochází z Montgueux a 1/3 hroznů pochází z Vindey.

Ročníkové šampanské

Pro výrobu ročníkového šampaňského vína oblasti musí veškeré použité hrozny pocházet z daného roku a z oblasti Champagne. V jiných oblastech je někdy podíl těchto hroznů dokonce jen 75%. Některé domy vyrábí ročníkové šampaňské každý rok, jiné jen pokud má víno dostatečnou kvalitu. Ročníkové šampaňské je obvykle výsledkem pečlivého výběru základních vín daného roku. I v roce, kdy se vyrobí ročníkové šampaňské, se vyrábí i víno neročníkové. Aby se zajistila stálá kvalita, na ročníková šampaňská lze použít nanejvýš 85% produkce daného roku. Díky tomu, že neobsahuje žádná základní vína z předchozích let, trvá u ročníkového vína zpravidla delší dobu, než dosáhne svého vrcholu. Tato vína nejčastěji dosáhnou své nejlepší kvality sedm až deset let po sklizni, i když to už se jedná o otázku osobního vkusu. Stárnutím víno získává typické aroma pečeného chleba.

Blanc de blancs

Blanc de Blancs (bílé z bílých) označuje bílé šampaňské získané z bílých hroznů, v tomto případě jde o odrůdu Chardonnay. Tato šampaňská mají obvykle největší dlouhodobý potenciál. U některých se může zdát, že jako mladá nemají dostatek ovocné chuti. S věkem se však rozvíjejí a získávají aroma pečeného chleba a ořechů. Jiná z těchto vín, zejména z oblasti Cote de Sezanne, mají mnohem více chuti tropického ovoce a jsou nejlepší, když jsou mladá. To je důsledkem poněkud teplejšího podnebí, díky kterému hrozny dosahují plnější zralosti.


Země původu: Francie
Výrobce: Michel Gonet
Obsah alkoholu: 12,5%
Obsah: 750ml

Dovozce pro ČR a SK: Alkfil Bohemia s.r.o.